חניכים מצטלמים

אימפקט

פס ירוק מסולסל
חץ ירוק לצד שמאל למעלה

אנחנו בעמותת "חינוך לפסגות" פועלים יום יום, החל משנת 2001, בכדי לשבור את ההנחה הרווחת, לפיה המקום בו נולד ילד, יקבע את גורלו ועתידו.

האימפקט שלנו

חינוך למצוינות לילדים מהפריפריה הגיאוגרפית חברתית

בפריפריה החברתית-גיאוגרפית של מדינת ישראל כיום חיים כ– 1,00,000 ילדים ובני נוער מתחת לקו העוני. העמותה חותרת בעקביות לצמצם את הפערים החברתיים, על ידי יצירת שוויון הזדמנויות ומוביליות חברתית לילדים, בני נוער וצעירים בעלי פוטנציאל למצוינות.

 

חינוך לפסגות מייצרת רצף חינוכי-חברתי ומלווה את התפתחותו של הילד עד הפיכתו לאזרח פעיל, מעורב ותורם לחברה, וזאת באמצעות התכנית החינוכית (בגילאי בית הספר), תכנית העצמה לסטודנטים-מדריכים, והתכנית להשתלבות בתעסוקה מיטבית, לאקדמאים צעירים.

 

 

העמותה מלווה את הצעירים בגילאי 8-28, ופועלת מתוך ראייה הוליסטית כוללת, בכדי להשיג אימפקט משולש: מימוש הפוטנציאל האישי של הילדים, הנוער והצעירים; העצמת הקהילה, באמצעות הפיכת הצעירים למנהיגים וסוכני שינוי בקהילתם; וכתוצאה מכך, חיזוק חוסנה החברתי-כלכלי של מדינת ישראל.   

 

 

 

לאורך השנים, כ-84,800 מוטבים נהנו מאימפקט העמותה: 

14,100 משתתפים כחניכים בתכנית, 6,500 סטודנטים מדריכים וכ-6,740 מתנדבים,

ועוד כ-57,456 מוטבים עקיפים בקהילה – בני משפחה, חברים וצוות בית הספר.

 

חינוך לפסגות שואפת להבטיח את עתידו של כל ילד וצעיר בפריפריה, באמצעות בניית תכנית לאומית למוביליות חברתית במודל של collective impact בין הממשלה, גופים פילנתרופיים, עסקים, והעמותה.